fbpx

ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Bieżące realizacje działu LafBud

Wykonanie konstrukcji żelbetowych dla budynku D inwestycji budowy zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych "C" i "D" z jednokondygnacyjnymi garażami podziemnymi zlokalizowanych w rejonie ul. Jana Henryka Dąbrowskiego w Poznaniu.

Początek realizacji: 09.2020 

Zakres robót:

  • wykonanie płyty fundamentowej
  • wykonanie stropów od parteru do 8 piętra w technologii monolitycznej i prefabrykowanej
  • wykonanie ścian żelbetowych
  • wykonanie słupów oraz belek

 

Projekt składa się z ośmiu kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej – garażu. 

Budynek jest układem mieszanym. 

W części podziemnej wykonywana jest typowa konstrukcja słupowo-ścianowa. Strop nad garażem, zarówno w obrysie budynków mieszkalnych jak i poza nimi, opiera się na punktowych i liniowych podporach, które stanowią odpowiednio słupy,  ściany żelbetowe oraz ściany murowane. Grubość ścian jest zróżnicowana i dostosowana do wymogów architektonicznych obiektu. Strop nad garażem w części mieszkalnej ma grubość 24,0 cm. Strop poza częścią mieszkalną stanowi płyta o zmiennej grubości. Minimalna grubość występująca przy wpustach odwodnieniowych wynosi 30,0 cm.

Stropy części nadziemnych oparto na liniowych podporach w postaci ścian/tarcz żelbetowych o grubości wynikającej z architektury budynku oraz słupach żelbetowych o przeważającym module 25,0 x 90,0 cm.

 

pauza

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.