ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


S3 Legnica – Bolków już dla kierowców

W dniu 15 października oddano do użytku odcinek drogi S3 Legnica – Bolków. Tym samym region został skomunikowany z autostradą A4, a jeszcze w bieżącym roku ekspresową S3 będzie można z Bolkowa dotrzeć do Szczecina.

Budowa drogi S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków podzielona była na dwa zadania:

  • od węzła Legnica Południe do węzła Jawor Wschód (o długości ok. 19,7 km)
  • od węzła Jawor Wschód do węzła Bolków (o długości ok. 16,1 km),

Powstała dwujezdniowa droga ekspresowa, po dwa pasy ruchu i pasie awaryjnym w każdym kierunku, na którą wjazd możliwy jest poprzez cztery nowe węzły drogowe: Jawor Północ, Jawor Wschód, Jawor Południe i Bolków. Zbudowano łącznie 25 obiektów mostowych i wiaduktów nad drogą ekspresową i w jej ciągu, urządzenia ochrony środowiska (w tym przejścia ekologiczne dla zwierząt), ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe, a także pasy zieleni izolacyjnej i krajobrazowej. W trakcie realizacji są jeszcze dwa Miejsca Obsługi Podróżnych na których znajdą się stacje paliw i gastronomia: MOP Jawor Zachód i Jawor Wschód.

Realizacja fragmentu drogi ekspresowej S3 na odcinku Legnica – Lubawka jest współfinansowana przez Unię Europejską, ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu to ok. 3,96 mld zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – ok. 1,89 mld zł.

 

Oddanie-do-ruchu-drogi-S3-Legnica-Bolkow-6-533x400
Oddanie-do-ruchu-drogi-S3-Legnica-Bolkow-126
Oddanie-do-ruchu-drogi-S3-Legnica-Bolkow-104

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.