ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


S61 Łomża – Kolno na etapie projektowania

W obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w dniu 11 października 2018 zawarła umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Łomża Zachód-Kolno. Koszt inwestycji 13 km odcinka przyszłej trasy Via Baltica to ok. 526 mln zł. Projekt i wykonawstwo zrealizuje firma TOTO S.p.A. COSTRUZIONI GENERALI, nad prawidłowością przebiegu inwestycji, w charakterze Inżyniera Kontraktu, czuwać będzie Lafrentz Polska. Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno o długości około 12,922 km [S61] + DK64 [GP] 6,963 km. Realizacja drogi ekspresowej S61 jest inwestycją o znaczeniu europejskim. Konieczność jej budowy wynika z potrzeby stworzenia tranzytowego układu dróg na terytorium kraju, dostosowanego do standardów europejskich. Droga stanowić będzie znaczący czynnik sprzyjający ożywieniu gospodarczemu, ze względu na wiążące się z nią możliwości wzrostu popytu na usługi i towary krajowe.

 

s61 mapa

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.