fbpx

ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Obwodnica Oświęcimia - budowa rozpoczęta

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Oświęcimia (9km), będącej częścią drogi S1, wiodącej od węzła Kosztowy do Bielska–Białej. W ramach zadania powstanie (po nowym śladzie) dwujezdniowa droga krajowa od S1 do istniejącej DK44.
 
 
Rozpoczęła się budowa obwodnicy Oświęcimia (9km), będącej częścią drogi S1, wiodącej od węzła Kosztowy do Bielska–Białej. W ramach zadania powstanie (po nowym śladzie) dwujezdniowa droga krajowa od S1 do istniejącej DK44. Powstaną trzy mosty: na Wiśle, Sole i Młynówce oraz wiadukt kolejowy. Na realizację kontraktu przewidziano 36 miesięcy.
Inwestycję realizuje firma Budimex za 467,6 mln zł, a nadzoruje Lafrentz 😁
Docelowo cała droga S1 będzie liczyła 135 km długości. Stanie się ekspresowym połączeniem od granicy państwa w Zwardoniu do lotniska w Pyrzowicach i autostrady A1.
Wykonanie filmu: M2Studio

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.