fbpx

ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Próbne obciążenie mostu w Rogalinku

7 czerwca br. na budowie mostu przez rzekę Wartę w Rogalinku przeprowadzono próbne obciążenie statyczne obiektu. Zgodnie z jego projektem 8 samochodów ciężarowych, załadowanych kruszywem, przez kilka godzin stało na moście - w różnych konfiguracjach - podczas gdy zamontowane na obiekcie czujniki mierzyły osiadanie obiektu.

 
7 czerwca br. na budowie mostu przez rzekę Wartę w Rogalinku przeprowadzono próbne obciążenie statyczne obiektu. Zgodnie z jego projektem 8 samochodów ciężarowych, załadowanych kruszywem, przez kilka godzin stało na moście - w różnych konfiguracjach - podczas gdy zamontowane na obiekcie czujniki mierzyły osiadanie obiektu. Wszystkie wartości znalazły się w oczekiwanym zakresie. Podpora wykazała odchylenie o 1/10 mm, co daje 25-30% zapas w stosunku do norm.
W czasie badań budowę odwiedzili Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak oraz Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Paweł Katarzyński. Na bieżąco wyniki pomiarów mogły również obserwować zaproszone media.
Z uwagi na to, że jest to obiekt typu skrzynkowego, dodatkową atrakcją wizyty była eksploracja wnętrza mostu.
O szczegółach budowy opowiadał Kierownik Budowy (Skanska) - Remigiusz Grodzicki oraz nasz Inżynier Kontraktu - Jerzy Wilczak.
W dniu 8 lipca br. planowane jest udostępnienie nowego obiektu kierowcom. Do końca roku będzie trwała rozbiórka starego obiektu.
 
 
 
Rogalinek16
Rogalinek15
Rogalinek14
Rogalinek9
Rogalinek13
Rogalinek12
Rogalinek11
Rogalinek10
Rogalinek7
Rogalinek8
Rogalinek5
Rogalinek6
Rogalinek4
Rogalinek3
Rogalinek2
Rogalinek1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.