fbpx

ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wielkopolska Platforma Wodorowa

Jesteśmy członkiem Wielkopolskiej Platformy Wodorowej! Jest to organ opiniotwórczy i doradczy Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kwestiach prowadzenia polityki gospodarczej w obrębie technologii nisko i zeroemisyjnych, w tym wodorowych. I właśnie funkcję doradczą w tym zespole pełnimy.
 
 
Jesteśmy członkiem Wielkopolskiej Platformy Wodorowej!
 
Polska rozpoczęła prace nad strategią wodorową, która ma zostać opracowana do 2030 r. (z perspektywą do 2040 r.)
Strategia wytycza 6 celów:
• wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie;
• wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie;
• wsparcie dekarbonizacji przemysłu;
• produkcja wodoru w nowych instalacjach;
• sprawny i bezpieczny przesył, dystrybucja i magazynowanie wodoru;
• stworzenie stabilnego otoczenia regulacyjnego
W tym celu przy kilku ośrodkach naukowych lub samorządowych kraju powstały tzw. klastry wodorowe (doliny wodorowe), czyli zespoły łączące w sobie świata biznesu i gospodarki z uczelniami, instytutami badawczymi i samorządami.
 
Dyrektor działu LafEnergy - Gabriel Kobierski jest członkiem Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, reprezentując tym samym firmę Lafrentz.
Wielkopolska Platforma Wodorowa jest organem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kwestiach prowadzenia polityki gospodarczej w obrębie technologii nisko i zeroemisyjnych, w tym wodorowych. I właśnie funkcję doradczą w tym zespole pełnimy.
 
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.