ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Obwodnica Oświęcimia

W dniu 12 sierpnia br. w Krakowie podpisaliśmy umowę na Zarządzanie Kontraktem i pełnienie nadzoru nad zadaniem pn. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Budowa drogi S1 Kosztowy – Bielsko – Biała. Odcinek IV Obwodnica Oświęcimia (DK 44 klasy GP)”.

Długość obwodnicy to 9 km, w ramach której powstaną również trzy mosty: na Wiśle, Sole i Młynówce oraz wiadukt kolejowy.
Jest to droga, która znacząco przyspieszy podróż do granicy państwa ze Słowacją w Zwardoniu, lotniska w Pyrzowicach i autostrady A1.
Inwestycja przebiegać będzie w sąsiedztwie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, a Wykonawca będzie zobowiązany- przy projektowaniu i wykonaniu inwestycji - do przestrzegania zaleceń opracowanych w specjalnym Raporcie z oceny oddziaływania na dobro światowego dziedzictwa – Auschwitz-Birkenau niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945).

 

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.