fbpx

ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Znaleziska numizmatyczne na obwodnicy Ostrowa Wlkp.

numizmatyka

 

Po raz kolejny udowodniono, że wkład w rozwój polskiej infrastruktury drogowej ma wymiar historyczny i to w dokładnym znaczeniu. Na odcinku budowy Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, nad którym nadzór sprawuje firma Lafrentz Polska, podczas prac archeologicznych, natrafiono na unikatowe znaleziska numizmatyczne.

Wśród nich wyliczyć można: denary Władysława Jagiełły, Władysława Warneńczyka i Kazimierza Jagiellończyka, które zaliczają się do skarbu z Kościelnej Wsi oraz denary krzyżowe księcia Zbigniewa, monety króla Węgier Władysława I Świętego, fragmenty denarów cesarzy niemieckich. Denar Bolesława Chrobrego ze strzałą w Drzewie Życia i wyposażenie „grobu kowala” dopełniają tą niezwykłą kolekcję. Wystawę poświęconą znalezisku na stanowiskach archeologicznych Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego oglądać można w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Każde takie znalezisko firma Lafrentz Polska traktuje jako bogaty wkład w kulturę historyczną Polski i jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tym procesie.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.