fbpx

ikona facebook facebook     ikona telefonu 61 867 40 50     ikona emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Obwodnica Kłodzka: zakończono nasuwać estakadę

budowa estakady

W dniu 12.06.2017 została zakończona wielomiesięczna operacja nasuwania na podpory, najdłuższej estakady Obwodnicy Kłodzka.

Estakada znajduję się w ciągu budowanej drogi krajowej DK33 (kierunek: Bystrzyca Kłodzka-Wrocław-Kudowa Zdrój) i przechodzi nad linią kolejową relacji Wrocław-Międzylesie, następnie nad rzeką Nysa Kłodzka i nad ul. Krosnówka prowadzącą do miejscowości Krosnowice.

Estakada o długości blisko kilometra (ustrój nośny, to prawie 900 m) była wykonywana technologią nasuwania podłużnego o konstrukcji skrzynkowej z betonu sprężonego, składającego się z 20 przęseł, a każde przęsło składa się z dwóch, 500-tonowych segmentów (po około 22 m długości każdy). Pojedyncze segmenty były wytwarzane na miejscu w wytwórni przylegającej bezpośrednio do budowy.

Nasuwanie segmentów na podpory obiektu wykonywano za pomocą dwu specjalistycznych siłowników w cyklu tygodniowym.

Keodzko-estakada6
Keodzko-estakada5
Keodzko-estakada4
Keodzko-estakada3
Keodzko-estakada2
Keodzko-estakada
Keodzko-estakada1

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.